dataport.com.tr © 2013

Telefon: +90 (850) 333 76 78      E- mail: info@dataport.com.tr

Dataport ile birlikte verilen toplu mesajlaşma hizmeti Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş., Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş., Türk Telekomünikasyon A.Ş., Vodafone Telekomünikasyon A.Ş. ve Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş. ad ve hesabına verilmektedir.

İzinli Veritabanı Pazarlama 

İzinli Veritabanı Nedir?

 

İzinli veritabanı, operatörlerin veri tabanında ki abonelerde önceden pazarlama ve bilgilendirme mesajları gönderimi için izin alınarak yapılan pazarlama faaliyetidir. Gönderim yapılan grup ya da aboneler önceden izin verdikleri için yapılan mesaj gönderimlerinden dolayı oluşabilecek memnuniyetsizlikler en az seviyede olmaktadır. Dataport Avea, Turkcell ve Vodafone ’un izinli veritabanlarının kurumsal firmalar tarafından kullanılması konusunda hizmet vermektedir.

 

Firmanıza Ne Sağlar?

 

Türkiye’de hizmet veren 3 GSM operatörünün oluşturduğu izinli veritabanı büyüklükleri sırasıyla aşağıdaki gibidir.

-  Turkcell – 12.500.000+ abone

-  Vodafone – 7.000.000+ abone

-  Avea – 3..000.000

 

Tüm işletmeler oluşturulan bu izinli veritabanı hizmetinden yararlanarak belirledikleri kriterlere uygun hedef kitlelerine pazarlama mesajlarını iletebilmektedir. Bu sayede telefon numarasını bilmediğiniz ancak ulaşmak istediğiniz hedef kitlenize mesajlarınızı kolayca ulaştırabilirsiniz.

 

Hangi Kriterleri Sunar?

 

*İzinli Veri Tabanında kitleleri hedeflemek operatöre göre farklılık gösterir.

-  Segment

-  Lokasyon

-  Demografi

-  Cihaz

-  Roaming (yurtdışı dolaşım)

-  Gelir/Fatura Bilgisi

-  İlgi Alanı

-  Tarife

gibi birçok farklı bilgi kullanılarak izinli veri tabanında doğru hedef kitlenizi belirleyebilirsiniz.

Örnek: 18 – 35 yaş arası İstanbul’da yaşayan Iphone kullanıcısı kişilere mesaj göndermek istediğinizde izinli veritabanı pazarlama hizmetinden yararlanabilirsiniz.

 

Kimler İçin Uygundur?

 

Yeni müşterilere ulaşmak isteyen ancak hedef müşteri grubunun erişim bilgilerine sahip olmayan tüm firmalar için uygundur.  İzinli veritabanında ki abonelerden, belirlenen kriterlere göre marka için <> belirlenir.

 

İzinli veritabanına yapılan gönderimler sadece ilgili GSM operatörünün belirlenen hedef mesaj gönderime yöneliktir. Firmalarla gönderim yapılan kitleye ait kişilerin cep telefonu numarası dahil herhangi bir bilgi paylaşımı yapılmamaktadır.

 

Gönderim sonrası gerçekleşen Başarılı-Başarısız adetler GSM operatöründen alınarak müşteriye raporlanmakta olup, Başarısız adet kadar tekrardan gönderim yapılabilmektedir.  

 

 

Teleport Toplu SMS programı ile ilgili detaylı bilgi için aşağıdaki adresi ziyaret edebilirsiniz.

 

http://www.teleport.com.tr